Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał kilkadziesiąt zarzutów oszustwa

Data publikacji 19.12.2012

Policjanci ze Złocieńca zakończyli postępowanie przygotowawcze przeciwko 23-latkowi, któremu przedstawiono 35 zarzutów fałszowania dokumentów i dokonywania oszustw na szkodę firmy telekomunikacyjnej. Zarzuty współudziału usłyszało również pięciu współpracujących z nim kolegów. Wszystkim grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W grudniu zeszłego roku policjanci otrzymali informację, że przedstawiciel jednej z firm telekomunikacyjnych najprawdopodobniej wyłudza usługi oraz sprzęt teleinformatyczny. Praca operacyjna i wnikliwe działaniai policyjne, prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury,  dały niezbite dowody pozwalające na przedstawienie mężczyźnie w sumie trzydziestu pięciu zarzutów, a w efekcie na skierowanie przeciwko niemu aktu oskarżenia.

W trakcie prowadzonego postępowania zgromadzono siedem tomów dokumentacji zawierającej między innymi przesłuchania kilkudziesięciu świadków i analizy kilkudziesięciu umów zawartych przez 23-latka.

Śledztwo wykazało również, że w kilku przypadkach z oskarżonym współpracowało jeszcze pięciu jego znajomych, którzy również przed sądem odpowiedzą za dokonane oszustwa.

Przez ponad 2 lata 23-latek, będąc przedstawicielem jednego z operatorów, sporządzał fałszywe umowy i podrabiał podpisy rzekomych klientów. W ten sposób wyłudził od firmy, w której pracował, usługi oraz telefony komórkowe i notebooki na kwotę ponad 130 tys. złotych.

Do Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim wpłynął już akt oskarżenia przeciwko wszystkim sześciu mężczyznom.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8, a za fałszowanie dokumentu - do lat 5.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony