Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymuszali haracze - usłyszeli wyroki

Data publikacji 20.12.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego w sierpniu br. zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenia haraczy i rozboje. Jak wynikało z ustaleń, sprawcy w swoich działaniach byli bardzo brutalni, a swoje ofiary zastraszali i bili. Przed sądem elbląskim właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Michał B. i Kacper D. skazani zostali na kary 3,6 oraz 2,6 miesięcy pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: Informację o tym, że na terenie Elbląga pojawiły się osoby wymuszające haracze od różnych osób w zamian za ochronę, funkcjonariusze uzyskali drogą operacyjną. Z zebranych przez Centralne Biuro Śledcze informacji wynikało, że sprawcy tych przestępstw w swoim działaniu byli brutalni. Osoby, które stały się ich ofiarami miały być zastraszane i bite.

Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy CBŚ proceder ten został zatrzymany w zarodku. Pod koniec sierpnia br. na jednej z ulic Elbląga w ręce policjantów wpadli dwaj podejrzani w momencie odbierania haraczu. Michał B. i Kacper D., mieszkańcy Elbląga, zostali obezwładnieni i przewiezieni do Wydziału CBŚ w Elblągu, gdzie ich przesłuchano. Wówczas Prokurator Rejonowy w Elblągu wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa i przedstawieniu im zarzutów.

Następnego dnia, na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania 22 i 23-latka na trzy miesiące.

Sprawa odbyła się w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Za szereg przestępstw, które popełnili zatrzymani, obaj zostali skazani na kary pozbawienia wolności. Michał B. spędzi w więzieniu najbliższe 3,6 miesięcy, natomiast Kacper D. 2,6 miesięcy.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony