Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust wykorzystał proces cyfryzacji

Data publikacji 20.12.2012

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez przemyskich policjantów 28-letniemu mężczyźnie. Funkcjonariusze ustalili, że pod pozorem sprzedaży dekoderów telewizji cyfrowej oszukał dziewięciu mieszkańców miasta i powiatu. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ pokrzywdzonych przez oszusta osób może być więcej.

Kilka miesięcy temu policjanci zostali powiadomieni o mężczyźnie, który mieszkańcom miasta oferuje zakup i montaż dekodera telewizji cyfrowej, a następnie nie wywiązuje się z zawartej umowy. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że przychodził on do mieszkań i proponował swoje usługi w zakresie sprzedaży i montażu odbiorników telewizji cyfrowej. Przekonywał, że ich posiadanie jest niezbędne przy trwającym procesie cyfryzacji regionu. Po odebraniu zamówienia i pobraniu zaliczki, mężczyzna więcej się nie pojawiał, a próby nawiązania z nim kontaktu telefonicznego były nieskuteczne.

Policjanci przez kilkanaście dni prowadzili czynności, w wyniku których zatrzymali podejrzanego o oszustwa. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Przemyśla. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dokumenty, jakie miał przedstawiać „klientom”.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, do którego w trakcie składania wyjaśnień się przyznał. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator, na wniosek śledczych, zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ pokrzywdzonych osób może być znacznie więcej.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony