Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczeń wyciągnął na lekcji nabój karabionowy

Data publikacji 13.09.2007

Starachowiccy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 10–letniego chłopca i jego 16–letniego kolegę za posiadanie 30 ostrych nabojów karabinowych. Policję wezwała dyrekcja jednej ze szkół podstawowych, w której to 10–latek na lekcji wyciągnął nabój.

Z ustaleń policjantów wynika, że podczas lekcji 10–latek wyciągnął i pokazał nauczycielowi  nabój karabinowy cal. 7, 62 mm. Nauczyciel natychmiast powiadomił o tym fakcie dyrektora szkoły, a ten Policję. 

Starachowiccy policjanci ustalili, że dziesięciolatek otrzymał nabój karabinowy od swojego 16–letniego kolegi. W domu chłopaka policjanci znaleźli jeszcze 30 sztuk różnego kalibru naboi karabinowych. Z wyjaśnień gimnazjalisty wynika, że dostał je od 13–latka, który obecnie przebywa w ośrodku wychowawczym. Najprawdopodobniej wszedł w ich posiadanie za sprawą ojca, który jest emerytowanym wojskowym. 

Starachowiccy policjanci skierują materiały w tej sprawie do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec chłopców właściwych środków wychowawczych.

Powrót na górę strony
Polska Policja