Rozlewnia zlikwidowana - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozlewnia zlikwidowana

Data publikacji 13.09.2007

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o sprzedaż nielegalnie wytwarzanego alkoholu. 25-latek sprzedawał rozcieńczalnik do farb i lakierów jako alkohol konsumpcyjny. Na terenie jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1.800 litrów rozcieńczalnika, w tym 260 litrów płynu już przygotowanego do sprzedaży.

Policjanci od kilku dni obserwowali posesję należącą do 25-letniego mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski. W trakcie przeszukania budynków gospodarczych funkcjonariusze znaleźli ponad 1.800 litrów rozcieńczalnika do farb i lakierów oraz substancję zwaną odkażalnikiem. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wlewał do rozcieńczalnika substancję zmieniającą jej zapach, zrywał naklejkę identyfikującą płyn, a następnie sprzedawał umówionym odbiorcom. Najprawdopodobniej w dalszej kolejności rozcieńczalnik po rozcieńczeniu z wodą sprzedawany był jako alkohol. 

Na posesji mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 260 litrów spreparowanego w ten sposób płynu. 25-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Za sprzedaż nielegalnie wytarzanego alkoholu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja