Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano jedną z największych w Polsce plantacji konopi

Data publikacji 21.12.2012

Jedną z największych w kraju upraw marihuany zlikwidowali policjanci Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Uprawa prowadzona była na skalę przemysłową. Do jej założenia wykorzystano nieużytkowane budynki po byłej jednostce wojskowej. Zatrzymano trzy osoby, które odpowiedzą za uprawę konopi i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa jest rozwojowa.

Na początku tygodnia policjanci CBŚ wraz ze Strażą Graniczną weszli na teren powojskowego kompleksu. Podczas sprawnie przeprowadzonej akcji zatrzymano trzy osoby trudniące się przestępczym procederem na ogromną skalę. W halach zgromadzonych było kilka tysięcy sadzonek konopi indyjskich na różnych etapach wzrostu. Zorganizowanie plantacji było olbrzymim logistycznym przedsięwzięciem - oprócz całego szeregu stanowisk, systemów ogrzewania i oświetlenia, plantacja wykorzystywała swój własny, niezależny system zasilania.

Zatrzymanym osobom przedstawione zostały zarzuty uprawy konopi wbrew przepisom ustawy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Całej trójce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze informacje o przebiegu postępowania przekazane zostaną po weryfikacji przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp.

Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Film Zlikwidowano jedną z największych w Polsce plantacji konopi

Opis filmu: plantacja konopie narkotyki marihuana

Pobierz plik Zlikwidowano jedną z największych w Polsce plantacji konopi (format mp4 - rozmiar 23.36 MB)

Powrót na górę strony