Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 21.12.2012

Broń palna, maczety, naboje, pociski i proch strzelniczy - to przedmioty, jakie znaleźli w domu 73-letniego mężczyzny ostrowscy policjanci. Zostały ujawnione po tym, gdy mężczyzna zaatakował z broni palnej pracownika służb energetycznych, który usiłował dokonać kontroli układu pomiarowego.

Pracownik służb energetycznych, podczas kontroli układu pomiarowego w domu letniskowym w Broku (powiat ostrowski), został zaatakowany przez właściciela posesji. Mężczyzna oddał w jego kierunku strzał z broni palnej. Spowodował on u pokrzywdzonego zaczerwienienia skóry na nogach, zniszczona została też jego odzież.

O zdarzeniu powiadomiony został dyżurny KPP w Ostrowi Mazowieckiej, który na miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy. Podczas zabezpieczenia i przeszukania posesji policjanci ujawnili broń palną, amunicję, proch strzelniczy oraz maczety. Okazało się też, że mężczyzna nielegalnie podłączył się do źródła energii.

73-letni właściciel posesji, mieszkaniec Warszawy, został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji, kradzież energii elektrycznej, a także narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony