Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny, już 134 pseudokibic zidentyfikowany

Data publikacji 21.12.2012

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski ciągle trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszały 134 osoby. 123 zobowiązane zostały do stawiania się w komendach policji na dozór, ponadto mają zakazy stadionowe.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 134 osoby usłyszały zarzuty. Przeciwko 76 z nich do sądu skierowano akty oskarżenia. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 123 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz surowe zakazy stadionowe.

Wczoraj (20.12.12) do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy stawił się 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut wtargnięcia na boisko podczas trwania meczu oraz zamaskowania twarzy szalikiem i zakłócania przebiegu imprezy masowej poprzez czynny udział w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuszczali się zamachu na pracowników służb porządkowych przez rzucanie w ich kierunku różnymi przedmiotami m.in. wyrwanymi, wspólnie z innymi osobami, przęsłami ogrodzenia. Wobec niego również prokurator zastosował policyjny dozór, a także zakaz stadionowy.

Praca policjantów nad identyfikowaniem kolejnych osób i gromadzeniem przeciwko nim dowodów ciągle trwa. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony