Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili towary za pół mln zł

Data publikacji 21.12.2012

Policjanci przy współpracy ze strażnikami granicznymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie towaru z zagranicznych firm o łącznej wartości prawie pół miliona złotych. Po przejęciu towaru mężczyźni nie dostarczali go we wskazane miejsce, lecz do wynajmowanego przez siebie magazynu. Wyłudzony w ten sposób towar planowali spieniężyć. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wyłudzanie towarów, których łączna wartość to blisko 500 tys. zł. Podejrzani zatrudniali się jako osoby zajmujące się spedycją. Po przejęciu towaru nie dowozili go we wskazane miejsce, lecz do wynajmowanego przez siebie magazynu na terenie Gdyni.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi palety z mrożonymi rybami, garnki, sztućce oraz inne towary. Odzyskane przedmioty wróciły już do prawowitych właścicieli.

Mężczyźni zostali zatrzymani i zgodnie z postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za tego typu przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden z mężczyzn odpowie również za próbę zepchnięcia z drogi samochodem ciężarowym ścigającego go radiowozu policyjnego.

(KWP w Gdańsku / mw)

 
 

Powrót na górę strony