Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na drodze nic nie zastąpi rozsądku i rozwagi

Data publikacji 22.12.2012

W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych czuwać będą policjanci. W tym okresie należy spodziewać się zwiększonej ilości samochodów na drogach, gdyż dla wielu osób święta, to także okazja do wyjazdu z domu i odwiedzenia najbliższych czy znajomych. Funkcjonariusze przypominają, że aby bezpiecznie dotrzeć do celu, wystarczy zachować rozwagę i przestrzegać przepisów.

Policjanci przede wszystkim będą starali się zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych oraz w sytuacjach, gdy będzie taka potrzeba, ułatwić ruch pojazdów na drogach. Służbę w okresie świątecznym pełnić będą zarówno patrole oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia do pomiaru prędkości. Działania odbędą się także przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

• prędkość,
• stan trzeźwości kierujących,
• stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów.

Apelujemy do wszystkich osób planujących w tym okresie wyjazdy o to, aby wyruszali w drogę odpowiednio wcześniej, nie śpiesząc się. Tym, których czeka dalsza droga, doradzamy częstsze postoje i odpoczynek. Oczywiście zatrzymywać się powinniśmy zawsze w miejscach bezpiecznych. Unikajmy miejsc ustronnych, odosobnionych. Siedząc przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol, nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem.

Ciesząc się świąteczna atmosferą często zapomina się o przestrzeganiu podstawowych, elementarnych zasad bezpieczeństwa na drogach. Należy jednak pamiętać, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek, rozwaga oraz wyobraźnia zabrana ze sobą w podróż.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony