Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mieszkańców płonącego budynku

Data publikacji 24.12.2012

Szybka akcja golubsko-dobrzyńskich policjantów zapobiegła tragedii. Płonęła kotłownia pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Funkcjonariusze bez chwili wahania rozpoczęli akcję ratowniczą. Z zadymionego mieszkania przylegającego do kotłowni wyprowadzili starsze małżeństwo - para trafiła do szpitala na obserwację.

Do zdarzenia doszło w sobotę (22.12.2012 r.) tuż przed północą. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że pali się dom przy ulicy Wojska Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Na miejsce niezwłocznie wysłał funkcjonariuszy, którzy zauważyli dym wydobywający się z jednego z budynków. Szybko okazało się, że płonie kotłownia przylegająca do domu. Mieszkanie było zamknięte i nikt nie otwierał drzwi.

Gdy mł. asp. Tomasz Muchewicz i sierż. Marcin Muchewicz dowiedzieli się, że może tam być starsze małżeństwo, nie czekając na przyjazd strażaków, bez chwili wahania, weszli do środka. W budynku panowało duże zadymienie, a w głębi mieszkania funkcjonariusze znaleźli śpiących właścicieli, których bezpiecznie wyprowadzili na zewnątrz. Następnie zaczęli gaszenie, używając gaśnicy samochodowej. Z ogniem uporali się ostatecznie wezwani przez dyżurnego strażacy.

Właściciele mieszkania trafili do szpitala na obserwację. Policjanci wrócili do codziennych obowiązków.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony