Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja zlikwidowana

Data publikacji 27.12.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Zabezpieczono konopie indyjskie, susz oraz przedmioty służące do produkcji marihuany. Na czarny rynek mogło trafić ok. 6 kg gotowego narkotyku. Sprawcy grozi teraz do 8 lat więzienia.

Na terenie jednego z osiedli w Koninie funkcjonariusze CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koninie ujawnili i zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Uprawa znajdowała się w wynajmowanym budynku w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Całość uprawy była całkowicie zautomatyzowana, wyposażona w czujniki temperatury, wilgotności powietrza, czasowe sterowniki prądu. Uprawa wyposażona była również w specjalnie przygotowane filtry węglowe pochłaniające zapachy.

W pomieszczeniach budynku odnaleziono 87 roślin konopi indyjskich, 250 gramów suszu oraz inne przedmioty służące do produkcji marihuany. Z nielegalnej uprawy na czarny rynek mogło trafić ok. 6 kg gotowego narkotyku.

Za nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych sprawcy grozi do ośmiu lata pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony