Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali kobietę

Data publikacji 27.12.2012

Policjanci z Brzegu uratowali 25–letnią kobietę, która chciała skoczyć z mostu. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

W wigilijny wieczór kilka minut po godzinie 18.00 dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie od przypadkowego przechodnia, który poinformował, że za barierką na moście nad kanałem Odry stoi kobieta. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji. Gdy funkcjonariusze przyjechali kobieta nadal stała za barierką i nie pozwalała się nikomu zbliżać.

Sierż. Justyna Kulczycka, rozmową próbowała uspokoić 25-latkę, a w tym czasie st. sierż. Tomasz Gontlach wraz ze zgłaszającym podbiegli do niej i chwycili ją. Kobieta wyrywała się pomagającym. Wtedy sierż. Kulczycka weszła za barierkę i pomogła wciągnąć kobietę na druga stronę.
 
Załoga pogotowia ratunkowego, która przyjechała na miejsce zabrała 25-latkę do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy. Dzięki właściwej reakcji przypadkowego przechodnia policjanci przyjechali na czas i nie dopuścili do tragedii.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony