Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do napadu na taksówkarza

Data publikacji 28.12.2012

Na wniosek policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie funkcjonariusze z Dzierżoniowa zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z napadem na taksówkarza do którego doszło w grudniu br. w Strzyżewicach, a także z napadem kilka dni temu na właściciela posesji w Bychawie. W obu przypadkach prokuratura wszczęła śledztwa w kierunku usiłowania zabójstwa.

Do napadu na taksówkarza doszło 13 grudnia br. Dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki w rejonie dworca PKP w Lublinie i zamówili kurs do Strzyżewic. Tam też, po tym jak taksówkarz się zatrzymał, doszło do napadu. Jeden ze sprawców zaatakował poszkodowanego nożem. Ten pomimo, że został zraniony w podbródek i dłoń, zdołał się wyrwać i zbiec. Sprawcy natomiast odjechali jego samochodem. Ranny mężczyzna powiadomił o napadzie policjantów. Informacja o zrabowanym pojeździe trafiła do wszystkich funkcjonariuszy pełniących w tym dniu służbę. Jeszcze tego samego dnia, w Bychawie, samochód został odnaleziony.

Od tego czasu sprawą zajęli się najbardziej doświadczeni policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie, a śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa wszczęła świdnicka prokuratura.

22 grudnia 2012 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na właściciela posesji w Bychawie. Poszkodowany odwiedził niezamieszkałą posesję w Bychawie. Na miejsce przyjechał fiatem punto. Bandyci, którzy ukrywali się prawdopodobnie na jego posesji, pobili i związali mieszkańca Lublina i zbiegli jego samochodem. Poszkodowany po uwolnieniu się powiadomił sąsiadów. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Prowadzący śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa taksówkarza powiązali te dwie sprawy. Czynności nabrały tempa. Zebrane w sprawie dowody wskazywały, że związek z nią mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego, znajdującego się w województwo dolnośląskim. Kryminalni z Lublina poprosili o pomoc w ewentualnym zatrzymaniu mężczyzn swoich kolegów z KPP w Dzierżoniowie. Z policyjnych ustaleń wynikało bowiem, że mężczyźni wrócili do miejsca zamieszkania.

Jeden z podejrzanych został zatrzymany wczoraj podczas kontroli drogowej - poruszał się skradzionym samochodem. Drugi zatrzymany został w domu. Dzierżoniowscy policjanci zabezpieczyli też skradzionego fiata punto.

Dzisiaj zatrzymani staną przed prokuratorem. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

  • Zatrzymany Bogdan K.
  • Zatrzymany Rafał D.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.67 MB)

Powrót na górę strony