Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowali policjantom za uratowanie życia

Data publikacji 28.12.2012

Uczestnicy wypadku drogowego, którzy we wrześniu 2012 roku, jadąc samochodem wpadli do rzeki Kłodnicy, osobiście przekazali kędzierzyńskim policjantom słowa uznania oraz podziękowania. Dzięki funkcjonariuszom, którzy narażając własne zdrowie pospieszyli im z pomocą, osoby te nadal mogą cieszyć się życiem. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Ireneusza Jaroszyńskiego uczestnicy wypadku, złożyli również tablicę pamiątkową z podziękowaniami.

22 grudnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu osoby jadące samochodem, który 1 września 2012 roku wpadł do rzeki Kłodnicy, osobiście przekazały słowa uznania oraz podziękowały podkom. Ireneuszowi Fedorowicz, asp. Piotrowi Chodorskiemu, sierż.sztab. Damianowi Puszka, sierż.sztab. Michałowi Kopczyńskiemu oraz sierż. Markowi Tymcio za wielką odwagę, narażenie życia oraz bezinteresowną pomoc, dzięki której nadal mogą
cieszyć się życiem.

Tamtego dnia podkom. Ireneusz Fedorowicz pełniąc służbę nadzoru na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, około godz. 23:00, będąc w rejonie sklepu Castorama usłyszał odgłosy hamowania i zderzenia dochodzące z okolic ronda. Po przybyciu na miejsce zauważył przerwanie bariery energochłonnej i peugeota 607, który dachował i wpadł do rzeki Kłodnica. Pojazd do połowy zanurzony był w wodzie, a z jego wnętrza, przez wybitą tylną szybę, usiłowali wydostać się poszkodowani. Łącznie pojazdem podróżowało osiem osób. Policjant powiadomił o zdarzeniu dyżurnego KPP w Kędzierzynie-Koźlu i nie zwlekając przystąpił do akcji ratowniczej. Na miejsce przybył również policyjny patrol, który również włączył się w pomoc. Policjanci by dostać się do środka auta musieli wybić szyby. Funkcjonariusze z przybyłego patrolu wydostali z pojazdu kobietę, która od pewnego czasu znajdowała się pod wodą i przystąpili do resuscytacji. W wyniku tych działań poszkodowana odzyskała oddech i tętno. Pomimo, że pora nocna i silny nurt rzeki nie ułatwiały zadania, policjanci wyciągnęli z wody wszystkie osoby jadące autem.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Ireneusza Jaroszyńskiego uczestnicy wypadku złożyli również tablicę pamiątkową z podziękowaniami.

(KWP w Opolu / mw)


 

Powrót na górę strony