Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kilkunastu włamań odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 28.12.2012

Oławscy policjanci zatrzymali trzech sprawców włamań do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. Mężczyznom udowodniono 17 takich czynów. Ich łupem padło mienie o wartości 30 tys. złotych. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Dwóm sprawcom, działającym w warunkach recydywy, grozi zaostrzona kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Mieszkaniec powiatu oławskiego zgłosił dyżurnemu policji włamanie do domu jednorodzinnego w budowie. Łupem sprawców padły elektronarzędzia i materiały budowlane o wartości 4 tys. złotych . Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze wnikliwie analizowali dodatkowe informacje, które w znacznym stopniu przyczyniły się do ustalenia i zatrzymania sprawców włamania. Okazali się nimi trzej mężczyźni w wieku od 19 do 30 lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu wrocławskiego. Przeprowadzone czynności procesowe potwierdziły, że zatrzymani mieli na sumieniu szereg innych przestępstw przeciwko mieniu. Włamywali się do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych na terenie trzech powiatów: oławskiego, strzelińskiego i wrocławskiego. Kradli sprzęt i materiały budowlane, oprócz tego motorowery, katalizatory, nawigację samochodową oraz sprzęt elektroniczny. Ogólna wartość skradzionego mienia to około 30 tys. złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sprawcom udowodniono popełnienie 17 włamań.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn będzie odpowiadało karnie w warunkach recydywy, co wiąże się z zaostrzonym wymiarem kary, czyli do 15 lat więzienia. 

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony