Akcja w zakładzie karnym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja w zakładzie karnym

Data publikacji 13.09.2007

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi prowadzili działania związane ze śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta wprowadzała do obrotu na terenie Zakładu Karnego w Łowiczu znaczne ilości środków odurzających.

Z pomocą specjalnie wyszkolonych psów służbowych przeszukano kilkanaście cel, w których osadzone były podejrzewane osoby. 28 więźniom są właśnie przedstawiane zarzuty przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzani są oni o to, że w ciągu ostatnich dwóch lat wprowadzali do obrotu, pośredniczyli we wprowadzaniu do obrotu i posiadali środki odurzające oraz substancje psychotropowe. 

Zabezpieczone przez policjantów woreczki strunowe z amfetaminą i marihuaną ukryte były w specjalnych skrytkach. W celach znaleziono też nielegalnie posiadane telefony komórkowe i karty do tych aparatów. Sprawa jest w toku i przewidywane są dalsze zatrzymania.

Film Akcja w zakładzie karnym


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Akcja w zakładzie karnym (format flv - rozmiar 2.17 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja