Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 28.12.2012

Wspólne działania rzeszowskich policjantów oraz funkcjonariuszy z oddziałów prewencji pozwoliły ujawnić i zatrzymać sprawców włamań do mieszkań na terenie Rzeszowa. Dwaj zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa. Policjanci znaleźli przy nich sprzęt służący do dokonywania włamań, odzyskali również zrabowane przez nich mienie.

Włamania do mieszkań i domów to jedno z najbardziej dotkliwych, a jednocześnie niezwykle trudnych do wykrycia przestępstw. W piątek rzeszowscy policjanci we wspólnych działaniach z policjantami oddziałów prewencji zatrzymali dwóch włamywaczy. Liczne w ostatnim czasie włamania do mieszkań na terenie Rzeszowa spowodowały, że kryminalni rzeszowskiej komendy podjęli szczególne środki, aby wykryć sprawców. Analizowano poszczególne włamania, porównywano sposoby działania sprawców, zabezpieczano pozostawione ślady. Wszystko wskazywało na to, że za włamaniami stała grupa sprawców prawdopodobnie spoza Rzeszowa.

W piątek w działaniach skierowanych przeciwko włamywaczom uczestniczyli policjanci z oddziałów prewencji. To właśnie patrol policjantów prewencji zauważył przy ulicy Sportowej mężczyzn mogących być poszukiwanymi przez kryminalnych włamywaczami. Podjechali oni samochodem BMW o numerach rejestracyjnych z małopolski i weszli do jednego z bloków. Po wyjściu z bloku byli już obserwowani. Na miejsce przyjechali też policjanci wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Jeden z nich został zatrzymany przez kryminalnych, drugi podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu zatrzymali go mundurowi.

Okazali się nimi 34- i 32-letni mieszkańcy Krakowa. 32-latek był w trakcie przerwy w wykonywaniu kary. Policjanci znaleźli przy nich narzędzia do włamań w postaci łamaków do zamków, rękawiczek, śrubokrętów. Mężczyźni mieli również krótkofalówki. Ustawione na jednej częstotliwości służyły im do komunikowania się. Ponadto policjanci znaleźli przy nich aparat fotograficzny, biżuterię, alkohole, zabawki, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Tego samego dnia doszło do dwóch włamań w rejonie ulicy Sportowej i Lewakowskiego. Policjanci szybko ustalili poszkodowanych. Wśród okazanych im przedmiotów rozpoznali swoją własność. Spowodowane włamaniami straty to niemal 10 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

W poniedziałek na wniosek nadzorującej dochodzenie Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony