Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nożownik

Data publikacji 31.12.2012

Policjanci z Białegostoku zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o śmiertelne ugodzenie nożem 32-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odebrał telefoniczny sygnał o ugodzeniu nożem 32-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z domów na białostockim osiedlu Wygoda. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że do mieszkania 40-letniej kobiety, przyszedł niemieszkający tam od kilku miesięcy pijany mąż. Wewnątrz zastał 32-letniego znajomego kobiety, którego ugodził nożem w pierś. Na miejscu napastnik został obezwładniony przez 19-letniego syna gospodyni. Wysłani natychmiast na miejsce zdarzenia policjanci oddziału prewencji i wydziału patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 40-latka i reanimowali rannego.

Mimo blisko godzinnych wysiłków mundurowych i przybyłej na miejsce załogi karetki pogotowia mężczyzny nie udało się uratować. Zatrzymany nożownik trafił do policyjnego aresztu. Był bardzo pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał przeszło 3,7 promila alkoholu. 40-latek usłyszał zarzuty zabójstwa i decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku został dzisiaj tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Szczegółowo okoliczności zdarzenia wyjaśniają pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ policjanci z komisariatu II.

Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi sprawcy kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8.

(KWP w Białymstoku / pt)

Powrót na górę strony