Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania do sprawy handlu bronią

Data publikacji 13.09.2007

Policjanci z kieleckiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech mężczyzn z woj. świętokrzyskiego podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m. in. handlem bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.

Dzisiejsze zatrzymania są kontynuacją gigantycznej operacji przeprowadzonej w czerwcu tego roku przez blisko 200 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego oraz świętokrzyskich i małopolskich policjantów (kliknij). Wówczas zatrzymano 27 osób. W tej sprawie występuje już 33 podejrzanych z czego 25 zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci przedstawili im łącznie blisko 100 zarzutów dotyczących posiadania i handlu bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi. Zarzuty wobec nich dotyczyły również wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, ułatwiania prostytucji i czerpania z niej korzyści majątkowej.

Dzisiejsze przeszukania doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych pięciu sztuk broni długiej różnego kalibru, 1 jednostkę broni krótkiej oraz 100 sztuk różnego rodzaju amunicji. Mężczyźni będą jutro doprowadzeni do prokuratury. Policjanci wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest w toku. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony
Polska Policja