Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie i zabójstwo

Data publikacji 02.01.2013

Chojeńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie i zabójstwo 29-latka. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za pobicie grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności, natomiast za zabójstwo kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w miejscowości Mieszkowice znaleziono ciało mężczyzny z obrażeniami twarzoczaszki. Wstępne czynności wykonane na miejscu zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz prokuratora wskazywały, iż obrażenia te mogły powstać w wyniku wypadku komunikacyjnego. Jednak w wyniku dalszych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna mógł zostać zamordowany.
 
Funkcjonariuszy zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku od 21 do 34 lat. Wstępnie ustalono, że początkowo wszyscy trzej pobili pokrzywdzonego, a następnie 22-latek najechał na niego samochodem, w następstwie czego doszło do jego zgonu.
 
21- i 34-latkowi przedstawiono zarzut pobicia, natomiast 22-latek usłyszał zarzuty pobicia i zabójstwa.
 
Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec wszystkich podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę do lat 3 pozbawienia wolności, natomiast za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony