Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleziono martwe dzieci - Policja bada sprawę

Data publikacji 14.09.2007

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ustrzykach Dolnych wyjaśniają okoliczności śmierci trojga dzieci, których zwłoki znaleziono wczoraj wieczorem w masywie górnym Wołczego Berda w pobliżu miejscowości Wołosate na granicy Polski z Ukrainą. W szpitalu przebywa ich matka i jej najmłodsze dziecko - dwuletnia dziewczynka. Wszystkie te osoby to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej.

Około godziny 18:00 funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w pobliżu granicy z Ukrainą Czeczenkę, której towarzyszyło dwuletnie dziecko. Kobietę zauważyli w najwyższych partiach Bieszczadów w pobliżu Ustrzyk Górnych. Kobieta była w stanie skrajnego wyczerpania. W rozmowie przyznała się do tego, że do granic Polski dotarła wraz z czwórką dzieci. Troje pozostałych zmarło. 

Zwłoki jej starszych dzieci - trzech dziewczynek - zostały odnalezione kilkadziesiąt minut po zatrzymaniu kobiety. Przykryte liśćmi paproci znajdowały się przy słupie granicznym nr 82 w pobliżu miejscowości Wołosate w masywie Wołczego Berda na wzniesieniu o wysokości 1163 m n.p.m., kilka kilometrów od miejsca, w którym kobieta została zatrzymana. Z dokumentów, które przy niej znaleziono wynika, że dzieci miały 6, 8 i 12 lat. 

Celem śledztwa jest ustalenie przyczyn śmierci tych dzieci. Na miejscu znalezienia zwłok pracowali wczoraj do późnych godzin nocnych policjanci z grupy operacyjno-śledczej pod kierunkiem prokuratora. Policjanci, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady. Zwłoki zostały zabezpieczone w prosektorium, zostaną zbadane podczas sekcji zwłok. Badanie ma dać odpowiedź jaka była przyczyna zgonu. Wstępnie wykluczono, by śmierć nastąpiła na skutek przestępstwa. 

Kobieta i jej dwuletnie dziecko przebywają w szpitalu. Są objęci opieką medyczną. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony
Polska Policja