Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny Policji ponownie skuteczny

Data publikacji 03.01.2013

Po raz kolejny oficer dyżurny gorzowskiej komendy bezpośrednio przyczynił się do uratowania ludzkiego życia. Po krótkiej rozmowie uruchomił procedurę, która pozwoliła na dotarcie do miejsca przebywania zdesperowanego mężczyzny i udzielenia mu niezbędnej pomocy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (2 stycznia 2013 roku). O godzinie 20:25 na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna, który stwierdził, że potrzebuje pomocy. Dodał, że ma depresje i myśli samobójcze. Niestety mężczyzna szybko się rozłączył. Ta krótka rozmowa pozwoliła policjantowi wstępnie zidentyfikować głos potrzebującego, bowiem tydzień wcześniej zdarzyła się podobna sytuacja.
 
Nieznane było jednak miejsce przebywania tego mężczyzny, gdyż nie znajdował się pod adresem swojego zameldowania. Dalsze działania dyżurnego i innych wspomagających go w tej sytuacji policjantów pozwoliły dotrzeć do potrzebującego mężczyzny i udzielić mu pomocy. Wkrótce trafił on w ręce lekarzy i został w szpitalu na obserwacji.
 
To już kolejna sytuacja, w której dzięki policjantowi uratowano ludzkie życie. Pokazuje to, że umiejętność działania oficerów dyżurnych gorzowskiej komendy w sytuacjach takich jak ta stoi na najwyższym poziomie.
 
(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony