Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie przydziału mieszkań

Data publikacji 14.09.2007

Policjanci zatrzymali kolejną osobę związaną z nieprawidłowościami przy przydziale lokali mieszkalnych w Gliwicach.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci z wydziału do walki korupcją komendy wojewódzkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca Gliwic .Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna wraz z innymi osobami brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej załatwiającej za łapówki przydziały mieszkań gminnych, pomimo, że osoby te nie były uprawnione do ich otrzymania.

42-latkowi przedstawiono siedem zarzutów popełnienia przestępstw, za które może spędzić w więzieniu nawet 8 lat. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli 12 tys. zł. 

W lipcu tego roku w ręce policjantów wpadła 32-letnia mieszkanka Gliwic, która za 12 tys. zł łapówki otrzymała przydział lokalu mieszkalnego i 46-letnia kierowniczka Referatu Mieszkaniowego UM w Gliwicach. Od lutego w areszcie przebywa były Prezes Zarządu Budynków Mieszkalnych. W całej sprawie, która jest wciąż jest w toku, olicjanci i prokuratorzy zatrzymali już 9 osób. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie należące do podejrzanych o łącznej wartości prawie pół miliona złotych, w tym cztery samochody marki Honda Jazz, Ford Fokus, VW Polo i Citroen C3.

Powrót na górę strony
Polska Policja