Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa na wnuczka

Data publikacji 04.01.2013

Policjanci ze Świdwina zatrzymali mężczyznę, który metodą na wnuczka wyłudził ponad 12 tys. złotych. 29-latek był już karany za tego typu przestępstwa. Za oszustwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policja świdwińska otrzymała serię zgłoszeń o próbie oszustwa i wyłudzeniu kilkunastu tysięcy złotych. Scenariusz działania był zawsze ten sam, ofiarami przestępstw były starsze osoby,  z którymi sprawca  kontaktował się telefonicznie.

Historia opowiedziana przez sprawcę dotyczyła syna ofiary, który miał spowodować wypadek drogowy i jeśli nie wpłaci kaucji zostanie aresztowany. Skupione na tragicznych opowieściach ofiary przekazywały wyznaczoną kwotę nieznanej osobie, która zjawiała się po krótkim czasie pod drzwiami mieszkania.

Szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego mężczyzny, odzyskano też pieniądze, którymi sprawca nie cieszył się zbyt długo. Zatrzymany 29-latek to mieszkaniec Kołobrzegu, który był już karany za podobne przestępstwa. Za oszustwa jakich dokonał niebawem usłyszy zarzuty, grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony