Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano biżuterię skradzioną podczas napadu

Data publikacji 14.09.2007

12 września o godz. 6:00 rano policjanci z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-Śledczego komendy wojewódzkiej w Poznaniu, weszli równocześnie do trzech domów na terenie Warszawy, Milanówka i okolic Piaseczna. W rezultacie zatrzymano dwie osoby podejrzane o paserstwo wyrobów jubilerskich, pochodzących z napadu na jubilera w centrum Poznania w sierpniu 2006r.

Z ustaleń w śledztwie wynika, że jeden ze sprawców rozboju na jubilera jest członkiem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która w styczniu 2007r. dokonała uprowadzenia dla okupu poznańskiego biznesmena. Składane w tej sprawie wyjaśnienia przez aresztowanych członków grupy przestępczej oraz zebrany materiał dowodowy, spowodował przełom w śledztwie, dzięki któremu policjanci wpadli na trop paserów.

Zatrzymanym 12 września przedstawiono zarzut paserstwa i zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozorów policyjnych. Wobec jednego z nich prokuratura okręgowa zastosowała poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Ponadto policjanci odzyskali mienie w postaci biżuterii i wyrobów jubilerskich o łącznej wartości 45 tys. zł. Sprawa wciąż jest w toku. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja