Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili oszustów

Data publikacji 09.01.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu gorzowskiego, którzy w ubiegłym roku za pośrednictwem portali aukcyjnych dokonali licznych oszustw. Ich łupem padał głównie wysokiej jakości sprzęt RTV. Łączna wartość uzyskanego nielegalnie towaru wynosi blisko 45 tys. złotych.

O sprawie powiadomił policjantów pokrzywdzony oszustwem. Jak się okazało, ofiar przestępców jest dużo więcej. Po zebraniu materiału dowodowego i jego szczegółowej analizie okazało się, że sprawcami oszustw są dwaj mieszkańcy powiatu gorzowskiego: 20- i 60-latek. Mężczyźni, wykorzystując portal aukcyjny, z premedytacją nie wywiązywali się z zamówień, aby osiągnąć korzyść majątkową. Ich łupem padał wysokiej jakości sprzęt RTV, głównie nowoczesne telefony komórkowe i laptopy. 20-latek był zuchwały do tego stopnia, że podpisywał także umowy z operatorami sieci komórkowych, nie realizując później zobowiązać finansowych.

Łącznie podczas kilkumiesięcznej działalności przestępczej, którą prowadzili w 2012 roku, oszukali blisko 20 osób z terenu całej Polski. Całkowita wartość nielegalnie uzyskanego mienia wyniosła blisko 45 tys. złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli łącznie 24 zarzuty za oszustwa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony