Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszała ponad 600 zarzutów

Data publikacji 09.01.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piekarach Śląskich zakończyli śledztwo prowadzone przeciwko 39-letniej kobiecie. Śledczy ustalili, że oszukała ona blisko 340 osób. Podejrzana usłyszała ponad 600 zarzutów. Grozi jej teraz nawet 8 lat więzienia.

Pierwszych podejrzeń w tej sprawie piekarscy policjanci nabrali w lutym ubiegłego roku. W wyniku ich pracy zatrzymana została właścicielka jednego z punktów opłat w Piekarach Śląskich. Jak ustalili śledczy, pieniądze wpłacane przez klientów jako opłaty z tytułu rachunków między innymi za gaz czy prąd, nie trafiały do odbiorców, lecz na jej prywatne konto. Osoby, które przychodziły do punktu z upomnieniami za brak wpłat, były uspokajane, że musiało dojść do jakiegoś nieporozumienia i sprawa w najbliższym czasie się wyjaśni.

Kobieta została przesłuchana i usłyszała 632 zarzuty. Podejrzana przyznała się do zarzucanych jej czynów. Z dokumentacji zabezpieczonej przez policjantów wynika, że 39 – latka przyjęła od poszkodowanych prawie 100.000 złotych. Jak wyjaśniła, do takiego postępowania zmusiły ją jej własne zobowiązania finansowe, których nie mogła spłacić. Oskarżonej grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony