Nagroda dla bohaterki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nagroda dla bohaterki

Data publikacji 14.09.2007

W siedzibie słupskiej komendy odbyła się uroczystość, w czasie której wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński i komendant miejski Policji w Słupsku insp. Krzysztof Zgłobicki złożyli na ręce Pani Karoliny Sobczak podziękowania za jej bohaterską postawę na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło 26 lipca tego roku.

Tego dnia, około godziny 20:30 na trasie Sierakowice – Łosino, gmina Kobylnica powiat słupski, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący golfem 22-letni słupszczanin z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Uderzenie była tak silne, że kierowca i jego 18-letni pasażer zmarli na miejscu. Drugi z pasażerów 18-letni słupszczanin doznał licznych obrażeń ciała, a zmiażdżone auto uwięziło go na tylnej kanapie. Pani Sobczak jako jedna z pierwszych zjawiła się na miejscu wypadku i natychmiast przystąpiła do ratowania 18-latka. Z samochodu wydobywał się dym, kobieta  wyciągnęła rannego z auta, odciągnęła w bezpieczne miejsce i zaczęła udzielać pomocy medycznej. W trakcie opatrywania ran wrak samochodu stanął w płomieniach. Gdyby nie pani Karolina 18-latek spłonąłby żywcem we wraku. 

Uznając zasługi Komendant Miejski Policji w Słupsku wnioskował o przyznanie Pani Karolinie Sobczak medalu "Za ofiarność i odwagę".

Powrót na górę strony
Polska Policja