Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W zamian za pieniądze oferowała załatwienie mieszkania

Data publikacji 11.01.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o płatną protekcję. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymana powołując się na wpływy, oferowała pomoc przy załatwianiu przydziału na lokale komunalne w zamian za korzyści majątkowe, które pobierała od osób zainteresowanych. Za czyny, o które jest podejrzana odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali 43-letnią mieszkankę Wrocławia, która przyjmowała korzyści majątkowe w zamian za pomoc przy otrzymaniu przydziału na lokale mieszkalne.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, kobieta powołując się na wpływy w Urzędzie Miejskim oferowała pomoc przy otrzymaniu przydziałów na lokale komunalne w zamian za korzyści majątkowe, które pobierała od osób zainteresowanych. Były to pieniądze w kwocie od kilkuset nawet do dwóch tys. złotych. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kserokopię formularzy oraz dokumentów tożsamości różnych osób.

Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili 43-latce, co najmniej 4 takie przestępstwa.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Podejrzewają, że kobieta może mieć więcej tego typu czynów na swoim koncie.

Przypomnijmy, że za przestępstwo tego typu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film W zamian za pieniądze oferowała załatwienie mieszkania

Opis filmu: płatna protekcja, korupcja,

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik W zamian za pieniądze oferowała załatwienie mieszkania (format flv - rozmiar 5.01 MB)

Powrót na górę strony