Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Łukowa nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki

Data publikacji 12.01.2013

St. asp. Zenon Pawlikowski z KPP w Łukowie został wyróżniony przez Ministra Sportu i Turystyki Joannę Muchę „ Nagrodą za wyniki w pracy szkoleniowej w roku 2012, której efektem były sukcesy sportowe zawodników na arenie międzynarodowej”. Zenon Pawlikowski na co dzień pełni służbę na stanowisku asystenta Wydziału Kryminalnego KPP w Łukowie. W czasie wolnym od służby realizuje swoje pasje tj. uczy łukowską młodzież boksu i kickboxingu w sekcji Policyjnego Towarzystwa Sportowego.

Otrzymanie nagrody Ministra Sportu i Turystyki jest ważnym wydarzeniem w karierze każdego sportowca. Szczególnego znaczenia nabiera jednak fakt, gdy taka nagroda przyznawana jest po raz kolejny. Takie zdarzenie miało miejsce w przypadku łukowskiego policjanta- trenera, który nagrodę odebrał drugi raz z rzędu. Pomimo tego, że wyróżnienie zostało przyznane przede wszystkim za przygotowanie do Mistrzostw Świata juniorki Agnieszki Osial, to należy zauważyć, że podopieczni Zenona Pawlikowskiego w 2012 roku zdobyli także medale w innych zawodach - 12 medali w Mistrzostwach Polski w kickboxingu i dwa medale w Mistrzostwach Polski w boksie.
 
St.asp. Zenon Pawlikowski aktywnie włącza się w działania profilaktyczne i prewencyjne realizowane przez Komendę Powiatową Policji w Łukowie na rzecz lokalnej społeczności. Jako instruktor samoobrony uczestniczy w programie „ Kobieta Bezpieczna” i „ Chcę być bezpieczny w swoim mieście”. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z uczniami klasy policyjnej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym, którą patronatem objęła łukowska komenda.

źródło: KWP Lublin

Powrót na górę strony