Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego za oszustwa

Data publikacji 12.01.2013

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustalili miejsce ukrywania się, a następnie zatrzymali 45 – letniego mężczyznę, mieszkańca woj. pomorskiego. Podejrzewany jest on o szereg oszustw, polegających na pobieraniu od pokrzywdzonych zaliczek pieniędzy, w zamian za obietnicę załatwienia pracy za granicą, z której to oferty nie wywiązywał się. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ten oferty pracy, zamieszczał w Internecie, a oszukanych osób może być co najmniej kilkanaście z terenu całego kraju.

Kieleccy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą ustalili że 45-letni mężczyzna, będący mieszkańcem północnej Polski, podejrzewany jest o oszustwa na szkodę osób, którym obiecywał załatwienie pracy za granicą, między innymi w Norwegii. Na założonej stronie internetowej sprawca umieszczał oferty pracy. Osobom chcącym podjąć pracę wysyłał umowę, pobierając jednocześnie zaliczkę, w kwocie około 500 złotych. Na tym jednak oferta się kończyła. Jak się okazuje, tylko na terenie naszego województwa udało mu się oszukać dwóch mężczyzn. Z informacji śledczych wynika jednak, że to jedynie mała część jego przestępczej działalności, bo oszukanych osób jest co najmniej kilkanaście z terenu całego kraju.

Policjanci z Kielc ustalili również miejsce, gdzie przebywa podejrzewana osoba. 45-latek, ukrywał się w jednym z domków letniskowych, znajdującym się na terenie kompleksu wypoczynkowego w woj. łódzkim. Tam też świętokrzyscy stróże prawa dokonali jego zatrzymania.

Mężczyzna ten był wielokrotnie karany. Po sprawdzeniu okazało się również, iż jest on poszukiwany przez trzy Prokuratury Rejonowe w Słupsku, Wieluniu i Jaśle. Ponadto był aktualnie poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Słupsku, do odbycia kary 10-ciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo.

45-latek trafił do policyjnej celi w Kielcach. Teraz odpowie za swoją przestępczą działalność. Policjanci nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych może być więcej.

źródło: KWP Kielce
 

Powrót na górę strony