Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania stadionowych chuliganów

Data publikacji 16.09.2007

W związku z piątkowymi wydarzeniami na stadionie Górnika Zabrze 11 pseudokibiców już zostało tymczasowo aresztowanych, dzisiaj kolejnych 36 stanie przed sądem.

W czasie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Polonii Bytom, chuligani z Bytomia usiłowali sforsować ogrodzenie rozdzielające sektory. Pracownicy ochrony skutecznie im to uniemożliwili. W przerwie meczu duża grupa chuliganów zaczęła niszczyć sektor w którym przebywali, zaatakowali też usiłujących powstrzymać ich policjantów i służby ochrony. Na funkcjonariuszy posypały się kamienie, cegły i metalowe elementy ogrodzenia. W związku z narastającą agresją chuliganów, policjanci zmuszeni byli użyć broni gładkolufowej i armatki wodnej.

Zatrzymano 71 najbardziej agresywnych pseudokibiców. 11 spośród zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Dzisiaj o dalszym losie kolejnych 36 zdecyduje prokurator i sąd. Za czynną napaść na policjantów i zniszczenie mienia zatrzymanym może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja