Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 35-latkowi

Data publikacji 14.01.2013

Gołdapscy policjanci wybili szyby w samochodzie I uratowali 35-letniego mieszkańca miasta, który próbował targnąć się na własne życie. Szybka i sprawna interwencja oficera dyżurnego oraz policjantów z Wydziału Kryminalnego ocaliła mężczyźnie życie.

Wczoraj około 18:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji odebrał telefon od zaniepokojonego mieszkańca miasta. Zgłaszający oznajmił, że otrzymał „pożegnalnego” sms'a od swojego ojca, który prawdopodobnie próbuje odebrać sobie życie. Natychmiast podjętę działania, zarówno przez oficera dyżurnego jak i policjantów, doprowadziły do odnalezienia wskazanego przez zgłaszającego samochodu, którym ojciec wyjechał z domu. W pojeździe siedział nieprzytomny 35-latek. Policjanci wybili szyby w aucie i z zadymionego pojazdu wyciągnęli mężczyzną. W związku z tym, że 35-latek nie oddychał, funkcjonariusze przystąpili do reanimacji, przywracając mu oddech i funkcje życiowe. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która udzieliła mu niezbędnej pomocy medycznej.

Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna chciał zatruć się spalinami. 35-latek zamknął się w pojeździe, do którego doprowadził przewód połączony z układem wydechowym i uruchomił silnik.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony