Nietrzeźwi rodzice zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rodzice zatrzymani

Data publikacji 17.09.2007

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali wczoraj późnym wieczorem 25-letnie małżeństwo. Barbara S. i Artura S. byli kompletnie pijani i opiekowali się dwuletnim synkiem. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kobieta ma ponad 2 promile alkoholu, a mężczyzna ok. 1,5 promila. Noc spędzili w izbie wytrzeźwień, a ich syn w Izbie Małego Dziecka. Teraz sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Tuż przed 23:00 policjanci ze śródmiejskiego patrolu dostali anonimowe wezwanie na ul. Andersa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pijani rodzice zajmują się małym dzieckiem. Policyjna załoga już po chwili była na miejscu. Na skwerku przed budynkiem stało kilka osób, wśród nich dwójka młodych ludzi z małym dzieckiem.

U kobiety stwierdzono ponad 2 promile alkoholu, u mężczyzny około 1,5 promila. Oboje noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dwuletniego chłopczyka umieszczono w Izbie Małego Dziecka. Sprawą w najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny.

Najprawdopodobniej rodzicom zostanie postawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo własnego dziecka. Grozi im za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja