Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy nie trafią na rynek

Data publikacji 15.01.2013

Policjanci z Raciąża ujawnili mieszkaniu 52-letniego mężczyzny ponad 60 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to ponad 33 tys. złotych. Sprawcy grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Raciążu ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może być przechowywana większa ilość wyrobów tytoniowych z nielegalnego źródła. W trakcie wspólnych działań z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Ciechanowie, policjanci z Raciąża zabezpieczyli w mieszkaniu 52-latka 61 700 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz tytoń i alkohol. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 33 tys. złotych.

Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono 10 tys. złotych. Papierosy  przekazano do Urzędu Celnego w Ciechanowie, który będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony