Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców napadu na lombard

Data publikacji 16.01.2013

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy w mikołajki dokonali napadu rabunkowego na lombard w Rydułtowach. Sprawcy najpierw skrępowali pracownicę taśmą, a następnie po zabraniu gotówki i złotej biżuterii odjechali. Decyzją sądu wszyscy zostali aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 6 grudnia tuż przed 17.00. Pięciu zamaskowanych mężczyzn, w tym jeden przebrany za Mikołaja, weszło do placówki. Obezwładnili pracownicę lombardu, skrępowali ją taśmą, a następnie ukradli znajdującą się w sejfie gotówkę oraz biżuterię wystawioną w gablotach o łącznej wartości blisko 600 tys. złotych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu umieszczonym wewnątrz lombardu.

Wodzisławscy policjanci ustalili i zatrzymali napastników. 8 stycznia w ręce kryminalnych wpadło trzech mężczyzn w wieku 31-40 lat. Dzień później podczas próby zatrzymania kolejnego sprawcy, policjanci napotkali na opór ze strony 47-latka, który groził im przy użyciu noża. Szybko jednak został obezwładniony i zatrzymany. Wczoraj do kolegów dołączył ukrywający się przed policją 31-latek.

Cała bandycka „piątka” znana jest kryminalnym w Wodzisławia. Wszyscy byli już karani za podobne przestępstwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Areszt dla sprawców napadu na lombard

Opis filmu: napady, lombard, kradzieże,

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla sprawców napadu na lombard (format flv - rozmiar 5.89 MB)

Powrót na górę strony