Fałszywy reporter - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy reporter

Data publikacji 17.09.2007

Osiemnastoletni mężczyzna podając się za reportera TVN Turbo chciał wyłudzić od mieszkańca Siedlec wystawiony na sprzedaż samochód. Wpadł w ręce Policji gdy przyjechał po auto. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika ponadto, że mężczyzna był poszukiwany za kradzieże. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Jeden z mieszkańców Siedlec dał ogłoszenie do prasy, że sprzeda opla astrę. Na anons odpowiedział 18-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Podając się za reportera TVN Turbo, chciał od mężczyzny nie kupić a wypożyczyć samochód do testowania w programie. Właścicielowi samochodu sprawa ta wydała się bardzo podejrzana, więc zadzwonił do telewizji. Gdy usłyszał, że stacja nie praktykuje takich działań zgłosił sprawę Policji.

Ściśle współpracując z funkcjonariuszami mężczyzna umówił się z fałszywym reporterem w wyznaczonym miejscu. 18-latek kilka razy próbował zmienić miejsce transakcji, jednakże właściciel astry był nieustępliwy. Gdy doszło do spotkania, do akcji wkroczyli policjanci zatrzymując mężczyznę.

W trakcie zatrzymania 18-latek miał przy sobie fikcyjną umowę współpracy z TVN Turbo. Z ustaleń Policji wynika, że mężczyzna ten był poszukiwany za kradzieże. Teraz może spędzić za kratkami od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Powrót na górę strony
Polska Policja