Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lewy tytoń trzymał w garażu i mieszkaniu

Data publikacji 17.01.2013

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczości Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który zamierzał wprowadzić do obrotu handlowego prawie 37 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka kara grzywny.

Funkcjonariusze z KWP i KMP w Szczecinie ustalili, że w okolicach targowiska w centrum Szczecina sprzedawane są papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Działania mundurowych doprowadziły do ustalenia danych osób mogących zajmować się tym procederem, a także do wytypowania miejsca, gdzie tytoń może być przechowywany.

We wtorek policjanci obserwowali jeden ze wskazanych  adresów  w dzielnicy Warszewo. Kiedy z jednego z garaży wyjechał mężczyzna, policjanci skontrolowali samochód oraz wnętrze pomieszczenia. Znaleźli w  garażu zapakowany w woreczki strunowe tytoń  bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wadze ponad 5,5 kg.

Następnie wraz z 31-latkiem funkcjonariusze  pojechali na drugi z ustalonych adresów, znajdujący się na terenie tej samej dzielnicy w Szczecinie. W trakcie przeszukania domu oraz pomieszczeń gospodarczych i piwnicznych mundurowi znaleźli kolejne woreczki z zapięciem strunowym, w których  znajdowało się  31 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych. Ponadto policjanci zabezpieczyli  w trakcie przeszukania wagę oraz blisko 1000 pustych woreczków z zapięciem strunowym.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z kodeksu karno- skarbowego. Za ten czyn grozi  mu wysoka kara grzywny.
Swoim działaniem sprawca naraził skarb państwa na straty w wysokości około 26 tys. złotych.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony