Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł karty bankomatowe

Data publikacji 18.01.2013

Policjanci z Polic zatrzymali 36-latka, który ze skrzynek pocztowych kradł koperty z kartami bankomatowymi i podając się za pracownika banku od ich właścicieli wyłudzał numery pin. Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę około godz. 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Policach otrzymał informację, że 36-letni mężczyzna posiada kilka kart bankomatowych należących do różnych osób.

Policjanci zaraz po otrzymaniu informacji, udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie w piwnicy znaleźli 6 sztuk różnych kart bankomatowych. 36-latek został zatrzymany, a policjanci zaczęli docierać do właścicieli kart.

Jak ustalono 36-latek od 2011 roku, ze skrzynek pocztowych usytuowanych na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, kradł koperty z kartami bankomatowymi. Następnie podając się za pracownika banku, umieszczając w drzwiach wejściowych właściciela karty swój numer telefonu, uzyskiwał  kontakt telefoniczny prosząc o podanie numeru pin do karty. Po uzyskaniu pinu, gdy karta nie była zablokowana, z bankomatu wypłacał gotówkę.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży w zbiegu z oszustwem. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin – Zachód wobec 36-latka zastosował już środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci ostrzegają aby być ostrożnym w kontakcie z osobami obcymi. Pamiętajmy, że pracownicy banku nie dzwonią do swoich klientów i nie proszą przez telefon o podanie numeru pin. Oszuści liczą bowiem na przychylność i łatwowierność swoich potencjalnych ofiar. Bądźmy czujni i ostrożni zarówno w kontakcie telefonicznym jak i osobistym. Nie wpuszczajmy takich osób do swojego mieszkania.

(KWP w Szczecinie / pt)

Powrót na górę strony