Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna poszukiwany listami gończymi

Data publikacji 18.01.2013

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, w Holandii niedaleko Amsterdamu został zatrzymany łodzianin poszukiwany dwoma listami gończymi. 31-latek był skazany za rozboje.

17 stycznia 2013 roku na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował samolot, na pokładzie którego znajdował się 31-letni mieszkaniec Łodzi poszukiwany dwoma listami gończymi za ukrywanie się przed organami ścigania. Sprawą jego odszukania zajmowali się funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Łodzi od kwietnia 2012 roku, kiedy to wystawiono jeden z listów gończych.

31-latek był skazany za szereg rozbojów, których dopuścił się na terenie Łodzi. W jednym przypadku rozboju dokonał przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wyjechał z kraju do Holandii i tam podejmował dorywcze prace.

Operacyjne ustalenia w tej sprawie pozwoliły na ustalenie jego miejsca pobytu. Ta informacja następnie została przekazana do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, a następnie holenderskim stróżom prawa, którzy ustalenia łódzkich policjantów przełożyli na bezpośrednie zatrzymanie poszukiwanego.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony