Wymuszali zwrot wierzytelności - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wymuszali zwrot wierzytelności

Data publikacji 17.09.2007

Wspólne działania elbląskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego, antyterrorystów z Olsztyna i elbląskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszanie zwrotu wierzytelności. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, Edward R. i Krzysztof B. pobili swoją ofiarę i grożąc pozbawieniem życia zabrali jej auto warte 160 tys. zł.

7 września jeden z mieszkańców Elbląga zgłosił się do komendy Policji i złożył zawiadomienie o przestępstwie. Jak wynikało z jego relacji, był bity przez Edwarda R. i Krzysztofa B. Mężczyźni grożąc mu pozbawieniem życia zabrali w ramach niespłaconych długów samochód wart 160 tys. zł. Policjanci przesłuchali w tej sprawie szereg osób, które potwierdziły wersję pokrzywdzonego.

Po zatrzymaniu Edwarda R. i Krzysztofa B. przeszukano ich mieszkania. Policjanci znaleźli pistolet, amunicję, narkotyki i znaczną ilość pieniędzy. Zatrzymano również żonę Edwarda R. 35-letnią Jolantę R., która odpowie za posiadanie narkotyków.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli szereg materiałów świadczących o działalności przestępczej zatrzymanych. Wynika z nich, że pokrzywdzonych może być więcej. 

Edward R. i Krzysztof B. byli wcześniej notowani, między innymi za wymuszenia rozbójnicze. Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował ich na trzy miesiące. Sprawa jest w toku. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja