Zatrzymany za kradzieże w szkołach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże w szkołach

Data publikacji 17.09.2007

Policjanci z warszawskiego Ursynowa zatrzymali 23 - letniego Michała P. Mężczyzna okradał dzieci, które pozostawiały wartościowe przedmioty w szkolnych szatniach. Jak wynika z ustaleń policjantów, ukradł przynajmniej kilkanaście telefonów komórkowych i drobne sumy pieniędzy. W ręce funkcjonariuszy wpadł też paser Oleh O., który skupował kradzione aparaty.

Do policjantów z warszawskiego Ursynowa od początku września docierały sygnały o kradzieżach w szkołach. Łupem złodzieja padały przedmioty pozostawiane przez uczniów w szatniach. Dominowały wśród nich telefony komórkowe.

Funkcjonariusze zaczęli baczniej przyglądać się placówkom szkolnym i osobom, które kręciły się w ich pobliżu. W czwartek przed południem patrolując okolice szkoły, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę. Gdy go legitymowali, podeszli do nich pracownicy szkoły z informacją, że to właśnie ten człowiek widziany był w jej pobliżu przy ostatniej kradzieży. Michał P. został zatrzymany. 23 - latek przyznał się do kradzieży w kilku szkołach.

Policjanci ustalili, gdzie trafiały skradzione uczniom telefony. W miniony weekend zorganizowali zasadzkę i zatrzymali 42 - letniego pasera, Oleha O. Znaleźli przy nim jeden ze skradzionych aparatów, a w jego mieszkaniu zabezpieczyli kilka kart SIM, różnego typu obudowy od telefonów, ładowarki i inne akcesoria.

Michałowi P. przedstawiono zarzut kradzieży. Oleh O. odpowie za paserstwo.

Powrót na górę strony
Polska Policja