Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 3 tys litrow spirytusu.

Data publikacji 19.01.2013

Blisko 3 tys. litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 40 i 46 lat. Uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy szacowane są na kwotę ponad 130tys. zł.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP weszli wczoraj rano na jedną z posesji przy ul. Prusa w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mogą tam być przechowywany wyroby spirytusowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kiedy mundurowi pojawili się pod ustalonym adresem właśnie odbywał się przeładunek towaru.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 40-letniego mieszkańca Łodzi oraz 46 letniego Lublinianina. W samochodzie m-ki Fiat Ducato znajdowało się 770 litrów wyrobów spirytusowych. Podczas przeszukania posesji policjanci odnaleźli kolejne wyroby bezakcyzowe. Łącznie podczas wczorajszych działań policjanci ujawnili i zabezpieczyli 2820 litrów spirytusu. Uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy szacowane są na kwotę ponad 130tys. zł.Obaj mężczyźni poniosą odpowiedzialność z kodeksu karno - skarbowego. Za przechowywanie wyrobów spirytusowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozić im może do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin/gp

Powrót na górę strony
Polska Policja