Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za 1200 paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 20.01.2013

Dokładnie 1200 paczek papierosów zmieścił w swoim passacie 50-letni mężczyzna. Gdy policjanci zatrzymali go do kontroli okazało się, że paczki papierosów nie mają polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo karno - skarbowe. Oprócz grzywny może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Najbardziej dotkliwa przy tego typu przestępstwach skarbowych jest jednak kara grzywny, która zazwyczaj jest wysoka i może sięgać kwoty nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 50-letni mężczyzna, który przewoził autem papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy odpowie właśnie za przestępstwo karno - skarbowe. Policjanci, którzy zatrzymali go w sobotę około południa na ul. Sadowej w Elblągu znaleźli w jego aucie 1200 paczek papierosów. Wypełniały one niemal całe wnętrze samochodu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna wcześniej kupił je i zamierzał odsprzedać z zyskiem. Takie działanie jest jednak zabronione i jest traktowane, jako przestępstwo.

Zabezpieczony towar trafił do policyjnego magazynu. Mężczyzna już wkrótce stanie przed sądem. Oprócz grzywny może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/gp
 

Powrót na górę strony