Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 106 zarzutów

Data publikacji 22.01.2013

Żywieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 25-letniego mieszkańca Rajczy, który jest podejrzany o szereg oszustw i przywłaszczeń. Mężczyzna usłyszał 106 zarzutów. Policjanci odzyskali mienie warte milion złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą żywieckiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca Rajczy. Oszust pobierał zaliczki na kupno samochodów na terenie kraju lub sprowadzenie ich z zagranicy i nie wywiązywał się z zawartych umów. Ponadto w Żywcu oraz Bielsku – Białej prowadził komisy samochodowe, do których przyjmował samochody, a po ich sprzedaży nie przekazywał pieniędzy właścicielom. Pożyczał także pieniądze od osób prywatnych, których oczywiście nie zwracał. Jak ustalili śledczy, straty jakie wyrządził swoją działalnością wynoszą ponad 2.000.000 zł.

W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działał od ubiegłego roku na terenie południowej Polski oraz Słowacji. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu 106 zarzutów. Niewykluczone, że sprawca usłyszy kolejne zarzuty, bowiem sprawa jest rozwojowa. Policjanci nadal ustalają osoby pokrzywdzone oraz gromadzą dalszy materiał dowodowy. Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Dzięki pracy policjantów odzyskano mienie o łącznej wartości około 1.000.000 zł.- głównie samochody przyjęte w komis.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony