Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzani o kilkadziesiąt oszustw

Data publikacji 23.01.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, podejrzanych o kilkadziesiąt wyłudzeń usług i towarów. Straty w tej sprawie oszacowano na ponad 330 tys. złotych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali cztery osoby podejrzane o serię wyłudzeń. Do zatrzymania doszło 22 stycznia 2012 roku we Wrocławiu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 21 do 26 lat.

Jak ustalili policjanci, każdy z podejrzanych założył fikcyjną firmę, na którą zaciągał różnego rodzaju zobowiązania. Mężczyźni zawierali umowy o usługi telekomunikacyjne, wyłudzając w ten sposób telefony komórkowe, tablety, notebooki oraz laptopy, które zastawiali następnie w lombardach. Wielokrotnie dokonywali także oszustw na terenie różnych centrów handlowych, zaciągając kredyty na sprzęt rtv - przeważnie konsole do gier. W zakres ich „działalności gospodarczej” wchodziło także wyłudzanie krótkoterminowych pożyczek gotówkowych oraz zakładanie kont bankowych z opcją debetu, z której natychmiast korzystali, pozostawiając rachunek na ujemnym saldzie. Podejrzani działali w ten sposób od 2011 do początku 2013 roku.

Straty w tej sprawie oszacowano na ponad 330 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli łącznie 31 zarzutów dotyczących wyłudzeń, ale niewykluczone, że liczba ta jeszcze wzrośnie. Okazało się, że wszyscy byli już wcześniej notowani w związku z różnymi przestępstwami.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony