Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści podawali się za policjantów

Data publikacji 24.01.2013

Bytomscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podając się za funkcjonariuszy Policji oszukali pracownika salonu gier i przywłaszczyli sobie trzy automaty wraz ze znajdującą się w nich gotówką. Automaty i gotówka zostały odzyskane. Sprawcom tych czynów grożą kary do 9 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w salonie gier losowych przy ul. Stolarzowickiej w Bytomiu. Jak ustalili bytomscy śledczy, dwaj mężczyźni podając się za funkcjonariuszy Policji, wyprosili z salonu klientów, a 62-letniemu pracownikowi powiedzieli, że muszą zabrać automaty do gier do komendy. Mężczyźni wynieśli z pomieszczenia trzy automaty warte w sumie około 15 tys. złotych, załadowali je do zaparkowanego przy wejściu samochodu dostawczego, w którym czekał trzeci mężczyzna i odjechali w nieznanym kierunku. Kilkanaście minut później 62-latek powiadomił o zdarzeniu dyżurnego bytomskiej komendy.

Kilka godzin później wszyscy trzej podejrzani zostali zatrzymani  na terenie Tarnowskich Gór przez tamtejszych policyjnych wywiadowców. Przy mężczyznach mundurowi znaleźli reklamówkę ze skradzionymi z kaset automatów pieniędzmi - prawie 6.000 złotych, głównie w monetach. Na jednej z pobliskich posesji ujawniono również uszkodzone maszyny do gier.

Najstarszy z zatrzymanych ma 39-lat i jest mieszkańcem Tarnowskich Gór, jego dwaj wspólnicy pochodzą z Zabrza i mają 33 oraz 35 lat. W przeszłości byli już notowani między innymi za kradzieże, włamania i rozboje. Tym razem usłyszeli zarzuty oszustwa oraz przywłaszczenia funkcji polegającego na podawaniu się za funkcjonariuszy Policji. Za popełnione czyny mogą w więzieniu spędzić nawet do 9 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.53 MB)

Powrót na górę strony