Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napady na kobiety

Data publikacji 28.01.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w szeregu rozbojów. Jego ofiarami były powracające samotnie do swoich domów kobiety. Zatrzymany trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

23 stycznia 2013 roku przy ul. Kraszewskiego doszło do rozboju na kobiecie, w wyniku którego utraciła ona torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Łączna wartość strat wyniosła 180 złotych. Na podstawie rysopisu policjanci służby dyżurnej wytypowali jedną z osób, która była legitymowana w godzinach nocnych i mogła mieć związek z tym zdarzeniem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Wrocław Psie Pole zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 21-latka. Mężczyzna przyznał się do dokonania napadu. Funkcjonariusze udowodnili mu jeszcze udział w 5 innych rozbojach, w trakcie których sprawca napadał na kobiety powracające same do domów w godzinach wieczornych. Jego łupem były torebki z pieniędzmi i dokumentami, telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne.

21-latek działał od września 2012 do stycznia 2013 roku na terenie osiedli Kleczków oraz Różanka powodując straty w łącznej wysokości blisko 3 500 złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych tego typu zdarzeń.

Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony