Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii

Data publikacji 28.01.2013

Czujność mieszkanki Szczytnej i natychmiastowa reakcja policjantów uratowała życie 60-latkowi. Mężczyzna mógł paść ofiarą mrozu. Na szczęście dzięki szybkim działaniom trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Wczoraj po północy dyżurny Komisariatu Policji w Polanicy Zdroju odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki Szczytnej. Rozmówczyni oświadczyła, że usłyszała na peryferiach Szczytnej wołanie o pomoc. Jednak ze względu na dużą ilość śniegu leżącego na polu nie jest w stanie tam dotrzeć. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W polach na śniegu znaleźli leżącego mężczyznę. Był przytomny, ale znajdował się w stanie silnego osłabienia i wychłodzenia. Nie reagował na zadawane pytania. Policjanci wraz z mężem zgłaszającej zabrali mężczyznę ze śniegu i powiadomili pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza 60-latek został odwieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Dzięki szybko przekazanej przez mieszkankę Szczytnej informacji o zagrożeniu oraz pomocy policjantów, potrzebujący trafił do szpitala pod opiekę lekarską.

Nie bądźmy obojętni! Każdy sygnał dotyczący osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo narażonych na wyziębienie organizmu podczas mrozów, może uratować im życie. Wystarczy wykręcić numer alarmowy i poinformować policjantów o takim przypadku. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Czytaj również:

KWP w Olsztynie: Policjanci pomagają potrzebującym >>

Zima szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych >>

Powrót na górę strony